Originalūs komandos formavimo žaidimai formuojantys sėkmingą komandą

renginiuorgDaugybę įspūdingų komandos formavimo renginių įgyvendinęs Saulius Gintautas jau 8-neri metai yra įkūręs sėkmingą renginių organizavimo įmonę „OZI“. Kartu su komandos nariais Saulius organizuoja įvarius komandos formavimo renginius ir kitus užsiėmimus tiek kelis šimtus ar net kelis tūkstančius darbuotojų turinčioms įmonėms. Begalinė aistra ir meilė darbui skatina nuolat tobulėti ir stengtis stebinti klientus ir formuoti kuo daugiau sėkmingų ir tvirtų komandų.

 

 

Sėkmingos komandos formavimo paslaptis

Komandos   formavimo   subtilybes   puikiai   išmanantis   Saulius   Gintautas   teigia,   jog komandos formavimas  –   tarsi   bendras   terminas,   geriausiai   apibūdinantis   visas   „OZI“   veiklas.   „Svarbu pabrėžti, jog visos mūsų veiklos yra sukurtos taip, jog turint vieną individualų ir stiprų žaidėją komandoje nebus pasiekiamas geras rezultatas, kadangi komanda turi pasitelkti visų savo komandos narių stiprybes, kadangi tik jomis vadovaujantis bus pasiekiamas geriausias rezultatas“ – pabrėžia Saulius. Komandos formavimo veiklos puikiai įtraukia kiekvieną asmenį į aiškaus tikslo siekimą, kas skatina bendradarbiauti tarpusavyje ir stengtis siekti geriausių rezultatų. „Sėkmingos   komandos   receptas   susideda   iš   penkių   dalių:   aiškus   bendras   komandos   tikslas, komandos lyderis, bendradarbiavimas, gera komunikacija, pasitikėjimas vienas kitu komandoje“ – išskiria Saulius. Būtent komandinių užduočių metu šios pagrindinės savybės ir lemia sėkmingą tikslo siekimą ir sukuria puikią galimybę atsikleisti kiekvienam komandos nariui individualiai, kadangi kiekvienas komandos narys pasižymi skirtingomis asmeninėmis savybėmis, kurias puikiai geba pritaikyti tokio tipo veiklose. „Nesvarbu ar tai orientacinės varžybos, ar tai kitas žaidimas, kaip pavyzdys „100 metrų lenktynės“, komandoje nuolat turi kas nors vadovauti, tarpusavyje derinti ir komunikuoti, jog būtų pasiekiamas bendras komandą tenkinantis rezultatas“ – pabrėžia „OZI“ vadovas.

Kiekvienas komandos narys yra herojus su slaptomis galiomis

“Net ir tarpusavyje gerai sutariantiems ir komandines užduotis gebantiems įvykdyti kolektyvams - komandos formavimo užduotys yra reikalingos“ – pabrėžia S. Gintautas. Nei vienai komandai, kuri puikiai susitvarko su paskirtomis komandinėmis užduotimis ar kitais iššūkiais darbo aplinkoje nėra ribų, kurios nurodytų, jog komandai neverta ir toliau tobulinti įgūdžių. „OZI“ vadovas akcentuoja, jog kiekviena organizuojama veikla nuolat atskleidžia skirtingas komandos narių savybes, todėl net ir labai   produktyviai dirbanti, su visomis užduotimis susitvarkanti komanda visada gali atrasti naujų ir naudingų dalykų. Ilgametė   patirtis   komandos   formavimo   veiklose   nuolat   moko   naujų   organizavimo   subtilybių, suteikia   galimybę   tobulinti   veiklas   ir   stengtis   nustebinti   klientus   originaliomis   ir   įdomiomis veiklomis.   „Jau   ilgą   laiką   vedant   komandos   formavimo   veiklas   tenka   pastebėti,   jog   dalyvius labiausiai   stebina   išryškėjusios   nepažįstamų   komandos   narių   asmeninės   stiprybės,   apie   kurias dalyviai   net   nepagalvoja“   –   akcentuoja   pašnekovas.   „OZI“   komanda   tiki,   jog   kiekvienas darbuotojas yra herojus, kuris darbo aplinkoje nebūtinai yra atskleidęs visas savo ‘super galias’. „Ypatingai   po   pandemijos   laikotarpio   įmonėse   išryškėjo   problemos,   kai   kolektyvas   ilgą   laiką nebendravo tarpusavyje gyvai, kompanijose atsirado daug naujų darbuotojų, kurių kiti kolegos nėra net   matę,   todėl   formuoti   komandas   būtent   po   pandemijos   laikotarpio   buvo   sudėtingiausia“   – prisimena Saulius.

Komandinės veiklos suteikia galimybę ne tik kurti geresnę komandą, bet ir geriau pažinti vienas kitą, bendradarbiauti tarpusavyje bei pasitikėti vienas kitu. „OZI“ komandai po įvykusių renginių dažnai tenka girdėti, jog kolektyvas džiaugiasi įvykusiu renginiu, pietų pertraukų metu savaites ar net ir kelis mėnesius kalba apie įspūdžius, prisimena užduotis, aptarinėja, kokios veiklos sukėlė daugiausiai   iššūkių   ir   kaip   komanda   tarpusavyje   susitvarkė   su   užduotimis.   Efektyviai   dirbanti komanda, gebanti tarpusavyje sklandžiai komunikuoti ir bendradarbiauti dažniausiai gali įmonei pelnyti ir didesnį pelną, kadangi komandos vidinė atmosfera ir tarpusavio santykiai turi daug įtakos darbo kokybei. „Geri klientų atsiliepimai mums tik įrodo, jog mūsų veikla nepalieka abejingų, ji sukuria ilgalaikius prisiminimus, kurie suartina komandą“ – džiaugiasi S. Gintautas.

Komandos formavimo veiklos net ir didžiausioms įmonėms

Tiesa, jog komandos formavimo veiklas tenka organizuoti ne tik mažoms įmonėms, turinčioms iki kelių šimtų darbuotojų. „OZI“ komanda organizuoja veiklas ir didelėms įmonėms, kurių darbuotojų skaičius siekia ir iki kelių tūkstančių darbuotojų. Kyla klausimas, kaip pavyksta viską suorganizuoti ir įtraukti visus asmenis į veiklas? Saulius Gintautas pabrėžia, jog organizuojant renginį didelei įmonei „OZI“ komanda stengiasi formuoti mišrias komandas, skiriant žmones iš įvairių miestų ir skirtingų skyrių ar padalinių į jungtinę komandą, jog dalyviai turėtų galimybę bent sužinoti savo kolegų vardus ir turėti galimybę kartu dalyvauti veiklose. „Tiesa, dažnai renginio metu ir keičiame komandas,   sudarome   vis   naujas,   kadangi   siekiame,   jog   kiekvienas   dalyvis   turėtų   galimybę susipažinti su kuo daugiau savo kolegų, dirbančių kituose miestuose arba padaliniuose“ – patvirtina Saulius.

Originalūs OZI komandos žaidimai nuolat stebina įmones bei kuria jaukią atmosferą, jungiančią kolektyvo narius. „Mūsų komandos formavimo veiklos nėra banalios ir darbuotojų nuspėjamos užduotys,   tai   priverčiančios   mąstyti   ir   ieškoti   sprendimo   užduotys,   vedančios   link   konkretaus bendro tikslo siekimo“ – džiaugiasi pašnekovas. Mylimas darbas ir originalios renginių organizavimo subtilybės „OZI“ komandą motyvuoja ir skatina   siekti   geriausių   rezultatų,   kas   lemia   sėkmingų ir   vienas   kitu   pasitikinčių   komandų formavimą.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode