bolonijosBalandžio 8–11 dienomis Bolonijoje vyko tarptautinė vaikų knygų mugė, skirta vaikų bei jaunimo literatūrai ir knygų iliustracijos menui. Mugė kasmet sulaukia daugybės šios srities profesionalų iš įvairių pasaulio šalių. Šiemet savo kūrinius pristatė gausus būrys kūrėjų ir leidėjų iš Lietuvos, o bendrą Lietuvos pristatymą organizavo Lietuvos kultūros institutas ir Lietuvos leidėjų asociacija.

Šių metų iliustruotojų parodos finalininkų sąraše pasirodė net 6 lietuvių iliustruotojų vardai, o dviejų menininkių – Ingos Dagilės ir Kornelijos Žalpytės – darbai buvo įtraukti į pagrindinę, konkursinę mugės parodą. Atrankoje į šią parodą dalyvavo 3520 iliustruotojai iš 81 šalies.

Balandžio 9 d. menininkės Inga Dagilė ir Kornelija Žalpytė organizavo dirbtuves, skirtas profesionalams bei vaikams. „The Illustrators Survival Corner“ (liet. „Iliustruotojų išgyvenimo kampe“) mugės erdvėje vyko I. Dagilės dirbtuvės „Aplink pasaulį“ pradedantiems knygų profesionalams, o Bolonijoje modernaus meno muziejuje MAMbo – moksleiviams. „Bolonijos knygų mugėje vyko mano dirbtuvės pagal parodoje kabančias iliustracijas miesto tema. Atlikome darbus ta technika, kurią naudojau iliustracijose“, – mintimis dalijosi iliustratorė. Tą pačią dieną MAMbo erdvėse surengtis ir menininkės Kornelijos Žalpytės dirbtuvės, skirtos vaikams.

Šie metai mugėje lietuviams buvo ypatingi: laimėjimus pelnė net 3 knygos, apdovanoti dviejų iliustratorių darbai, o virtualioje mugės parodoje „Virtual Illustrators Wall“ (liet. „Virtuali iliustracijų siena“) galima rasti net 10 lietuvių kūrėjų darbų, prieinamų iki šių metų spalio 3 dienos. Rašytojo Mariaus Marcinkevičiaus ir iliustruotojos Linos Itagaki knyga „Mergaitė su šautuvu. Istorija apie mergaitę partizanę“ (leidykla „Misteris Pinkmanas“) komiksų konkurso „Middle Grade“ kategorijoje pelnė specialaus paminėjimo apdovanojimą, o kita rašytojo M. Marcinkevičiaus ir iliustruotojos Ievos Gvazdaitytės knyga „Ilgi eilėraščiai trumpiems“ (leidykla „Misteris Pinkmanas“) knygų mugės komisijos buvo atrinkta į „The Braw Amazing Bookshelf“ parodą, kurioje pristatomos 100 knygų iš 40 šalių. Valentinos Černiauskaitės iliustruota knyga „Šuo, kuris išeina naktį“ (aut. Jurga Vilė, leidykla „700 eilučių“) buvo atrinkta į išskirtinių paveikslėlių knygų šimtuką.

Laura Gabrielaitytė-Kazulėnienė
Kultūros atašė
Lietuvos Respublikos ambasada Italijos Respublikoje

Autorės nuotr.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode