Duris atveria moderniausias Geležinkelių muziejus Baltijos šalyse: kviečia pasimatuoti mašinisto profesiją ir pakeliauti laiku

atveriPasijusti Vilniaus oro uosto link įsibėgėjantį traukinį valdančiu mašinistu, pakeliauti laiku ir pamatyti, kaip atrodys kelionės ateityje, – tai tik kelios pramogos, kurias siūlo atsinaujinęs Geležinkelių muziejus. Interaktyvus bei šiuolaikiškas muziejus, įsikūręs Vilniaus geležinkelio stoties keleivių rūmuose, šeštadienį vėl atveria duris ir laukia lankytojų penkias dienas per savaitę – nuo antradienio iki šeštadienio.

Pagrindinis atsinaujinusio muziejaus ekspozicijos motyvas – „Spalvinga kelionė!“, o jos plotas siekia net 700 kv. metrų. Muziejuje lankytojų laukia skirtingos erdvės, suskirstytos į stotis ir peronus. Šiose erdvėse interaktyvių priemonių pagalba jie galės atrasti geležinkelių istorijos perliukus, atverti geležinkelių depo užkulisius ir netgi pasimatuoti mašinisto profesiją.

„Kiekvieną dieną rūpindamiesi aplinkai draugiškomis gyventojų kelionėmis, kartu matome prasmę juos supažindinti su geležinkelių istorija ir kasdienybe. Sklandų traukinių eismą užtikrina daugybė procesų bei technologijų, kurios per ilgus metus keitėsi ir tobulėjo. Būtent su įvykusiais ir tebevykstančiais pokyčiais kviečiame susipažinti Geležinkelių muziejuje – esu tikras, kad čia geležinkelius, vieną švariausių transporto rūšių, kiekvienas atras ir pamėgs naujai“, – sako Egidijus Lazauskas, „Lietuvos geležinkelių“ generalinis direktorius.

Jam antrina muziejaus vadovė Vitalija Lapėnienė: „Geležinkelių muziejus atviras visiems – įdomybių ir pramogų čia ras tiek patys mažiausieji lankytojai, tiek ir geležinkelių entuziastai. Muziejaus komanda yra paruošusi net keturias programas, skirtas įvairaus amžiaus lankytojams. Patys seniausi muziejaus eksponatai, kuriems daugiau kaip 100 metų, integruoti į modernias muziejaus erdves – juos galima pažinti šiuolaikinių medijų pagalba. Jos taip pat leidžia lankytojams pakeliauti laiku, pasvarstyti ir pasvajoti, kaip kelionės traukiniais atrodys ateityje.“

Geležinkelių muziejus savo istoriją skaičiuoja nuo 1966 metų. Jau 11 metų jis įsikūręs XIX amžiuje pastatytuose Vilniaus geležinkelio stoties keleivių rūmuose.

Muziejaus ekspozicijos modernizavimas vyko maždaug 2,5 metų. Per šį laikotarpį buvo atnaujinta ekspozicija, interjeras, sumontuoti ekspoziciniai baldai ir interaktyvios priemonės, instaliuota reikalinga įranga.

Muziejus dirba penkias dienas per savaitę, nuo antradienio iki šeštadienio, nuo 9 iki 18 val. Apsilankymas muziejuje kainuoja 6 eurus, atsiskaityti už bilietus galima tik banko kortele. Moksleiviams, studentams, senjorams ir kt. taikomos nuolaidos. Muziejaus lauko ekspozicijos lankymas nemokamas visiems.

Iš viso į muziejaus remontą ir modernizavimą investuota apie 800 tūkst. eurų. Apie 565 tūkst. eurų sudarė Europos Sąjungos lėšos. Likusią dalį skyrė „Lietuvos geležinkeliai“.

Susisiekimo ministerijos nuotrauka

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode