Kraujo centras ramina, kad į Lietuvą kraujas iš Latvijos nepatenka

Nacionalinio kraujo centro direktorė Joana Bikulčienė sako, kad žiniasklaidos pranešimai apie pacientų mirtis Latvijoje dėl perpilto hepatito C virusu užkrėsto kraujo yra neteisingi.

Ji taip pat pabrėžia, kad donorų kraujas iš Latvijos į Lietuvą nepatenka.

„Vienintelis įmanomas variantas gauti kraują iš užsienio - tada, kada valstybė paprašo humanitarinės pagalbos įvykus kažkokiai humanitarinei nelaimei“, - žurnalistams ketvirtadienio vakarą sakė J.Bikulčienė.

Latvijos žiniasklaida trečiadienį paskelbė, kad Latvijos valstybinis kraujo donorystės centras išsiuntė beveik 200 laiškų ligoninėms, perspėdamas pacientus, jog jiems galėjo būti perpiltas hepatitu C užsikrėtusio asmens kraujas.

Portalas delfi.lt ketvirtadienį paskelbė, kad kai kurie asmenys, kuriems buvo perpiltas kraujas, mirė, tačiau J.Bikulčienė pabrėžia, kad tai - klaidinanti formuluotė.

„Mūsų kai kuriuose portaluose rašyta, kad yra sergančių ir mirusių (recipientų), bet tai archyviniai mėginiai, kurie buvo paimti 1999 metais, kraujas supiltas sergantiems žmonėms, kaip žinia, dažniausiai onkologiniams ligoniams, dalis iš jų, be abejo, yra jau mirę šiuo momentu, bet tai yra visiškai klaidinančios antraštės. Tie žmonės mirė nuo ligos, o ne nuo perpilto kraujo“, - aiškino Nacionalinio kraujo centro direktorė J.Bikulčienė.

Latvijos valstybinis kraujo donorystės centras senus kraujo mėginius tyrė įsigijęs naują kraujo tyrimų įrangą. Latvijos valstybinio kraujo donorystės centro vadovė Iveta Ozolina savo ruožtu BNS ketvirtadienio vakarą teigė, kad naujoji sistema dalyje centre saugomų senų mėginių aptiko pakitimų ir tie donorai buvo pakviesti pasitikrinti papildomai.

„Pakartotinai patikrinus kraują naująja testavimo sistema dėl hepatito C, 25 donorų testas buvo teigiamas“, - sakė I.Ozolina.

Tačiau ji pabrėžė, kad tai nereiškia, jog šie anksčiau donorais buvę asmenys ką nors užkrėtė.

„Kol kas nėra nė vieno recipiento, pas kurį po tyrimo būtų rastas virusas. Visi rezultatai neigiami. Yra tik teorinė galimybė, kad užkrėstas kraujas pateko ligoniams. Tačiau kada visi recipientai bus patikrinti, tada galėsime pasakyti, kad viskas tvarkoje“, - aiškino ji.

Kartu ji aiškino, kad net ir perpylus užkrėstą kraują nebūtinai susergama.

„Pasitaiko, kad esant pozityviam komponentui, recipientas neužsikrečia. Jis turi imunitetą, galbūt yra kada nors persirgęs šia liga. Pasitaiko visokių atvejų“, - kalbėjo ji.

Vilnius, gruodžio 15 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode