Likusieji – iš kitų vietovių. Tai Pakampio, Riklikų ir Inkūnų (Anykščių r.), Mergežerio ir Mergežerio mitologinis (Varėnos r.), Aniulio ir Lyduvėnų (Dubysos regioninis parkas), Bėlio II (Švenčionių r.), Gelgaudiškio (Šakių r.), Kačerginės (Kauno r.), Mažučių (Vilkaviškio r.), Utenos (Utenos m.), Starkų (Utenos r.), Nemunaičio (Alytaus r.), Ilgio (Ignalinos r.), Pašilių (Jurbarko r.), Veliuonos (Veliuona) šaltiniai ir Lūgo versmė (Pašešuvio kraštovaizdžio draustinis).
Apie kai kuriuos iš šių šaltinių pasakojama, kad jų vanduo turi ypatingų galių. Antai apie Gelgaudiškio miško parko šaltinėlį, kuris yra kairiajame Šilupės paslėnyje, sakoma, kad nusiprausus jo vandeniu saulei tekant veidas paskaistės ir atjaunės, o šiame vandenyje išvirta kava ar arbata skleis savo tikrąjį aromatą. Prie šaltinėlio sumūryta lauko akmenų sienelė, kurioje įstatytas vamzdelis nutekančiam vandeniui. Dugnas prie pasėmimo vietos išklotas storomis lentomis. Nuo atvedusio takelio viršaus į duburėlį nuleisti patogūs mediniai laiptai. Čionai dažnai užsuka keliaujantieji šalia esančiu pažintiniu taku.
Į Valstybinės geologijos informacinės sistemos Geotopų posistemį pernai įtraukti ir trys geologiniai gamtos paveldo objektai. Tai Mūšos atodanga (Pasvalio r.), Bražuolės kaimo akmuo (Trakų r.) ir Šaltiškių riedulys (Akmenės r.). Šį Šaltiškių molio karjere rastą maždaug 3 m ilgio ir 2 m pločio riedulį ketinama iš karjero iškelti ir eksponuoti lankytojams prieinamoje vietoje.
Iš viso Valstybinės geologijos informacinės sistemos Geotopų posistemyje galima rasti informacijos apie 641 geologinį geomorfologinį, hidrogeologinį ir hidrografinį gamtos paveldo objektą.
Nuotraukoje Gelgaudiškio šaltinis
Aplinkos ministerijos informacija