Viešojoje erdvėje kaistant diskusijoms dėl Aplinkos ministerijos inicijuotos valstybinių miškų ūkio valdymo reformos, šalies Prezidentė Dalia Grybauskaitė urėdijų pertvarką, kaip ir geležinkelių bei Registrų centro, pavadino kovos su nomenklatūrinio valdymo ir korupcija simboliu.
„Urėdijų reforma pribrendo seniai, miškų sistemos reformavimas buvo atliktas praktiškai visoje Europoje. Pas kaimynus Latvijoje, Estijoje – 1999 metais. Mes vėluojame. Tiek urėdijų sistema, tiek geležinkeliai, tiek Registrų centras buvo naudojami kaip nomenklatūrinio valstybės valdymo įmonės“, – šiandien, kaip pranešė BNS, žurnalistams sakė Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Svarbiausia, pasak šalies vadovės, kad Seimas pavasario sesijoje pritartų šių institucijų reformoms.
Dabartinė šalies valstybinių miškų ūkio valdymo sistema didžiąja dalimi paveldėta iš sovietinių laikų. Reformos valstybiniame miškų ūkyje, kaip pažymėjo vakar savo viešą kreipimąsi į miškininkus paskelbęs aplinkos ministras Kęstutis Navickas, – seniai pribrendęs reikalas, o vėl, jau kelintą kartą, atidėti pertvarką reiškia nesiimti atsakomybės dėl ateities ir likti stagnacijoje. Miškų ūkio reforma, ministro žodžiais, nepakeis esminės nuostatos, kad valstybiniai miškai ir jų tvarkymas liks valstybės rankose.
Išvadą, kad valstybinis miškų ūkio sektorius vis dar nepakankamai skaidrus ir efektyvus, yra pateikusi Valstybės kontrolė, kai įvertino valstybės valdomų įmonių veiklą ir grąžą valstybei. Pertvarkyti miškų ūkio valdymą ir sujungti dabartines 42 miškų urėdijas, vykdančias tas pačias funkcijas, Lietuvai rekomendavo ir Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija, kurios nare siekia tapti mūsų šalis.
Aplinkos ministerijos informacija