Spalio 26–27 dienomis Vatikane įvyks naujas „Mortos grupės“, kuri sudaryta iš aukšto rango policijos pareigūnų, vyskupų, vienuolių ir pasauliečių, susitikimas. Pagrindinė „Mortos grupės“ sau iškelta užduotis yra kova prieš prekybą žmonėmis, susiejant ir koordinuojant tuos išteklius, kuriuos turi teisėsauga ir tuos, kuriuos turi Bažnyčia bei įvairios karitatyvinės organizacijos.
Pirminiu modeliu tapo Anglijos ir Velso vyskupų konferencijos bendradarbiavimas su Londono policijos skyriumi, kuris atsakingas už prekybą žmonėmis. Nuo 2014 metų ši iniciatyva tapo tarptautine, į ją įsitraukė virš 30 šalių teisėsaugos institucijos, tarp kurių ir Lietuvos.
Šią iniciatyvą visiškai parėmė popiežius Pranciškus, nuolat pabrėžiantis, kad krikščioniška artimo meilė nėra abstrakti, bet labai konkreti.
Daugybėje prekybos žmonėmis analizių yra pakartota, kad tai ne vien teisėsaugos problema. Šio labai neigiamo reiškinio gyvybingumas priklauso nuo įvairių socialinių sąlygų, nuo visuomenės, nuo konkrečių pavienių žmonių jautrumo ir neabejingumo. Sunku tikėtis ją išspręsti vien teisėsaugos turimomis priemonėmis. Todėl ir yra prasmingas bei reikalingas policijos bendradarbiavimas su bažnytinėmis, su visuomeninėmis organizacijomis, kurios dalijasi tuo pačiu tikslu – mažinti prekybos žmonėmis apimtis ir žalą.
Katalikiškų organizacijų pagalba prekybos žmonėmis aukoms nėra naujas dalykas. Tačiau nauja yra pastanga popiežiaus Pranciškaus pontifikato metu šią pagalbą išplėsti, plačiau spręsti pačią problemą. Popiežiaus Pranciškaus prašymu Popiežiškoji mokslų akademija, tarp kurios narių yra daug itin aukštos kvalifikacijos mokslininkų, keletą kartų svarstė prekybos žmonėmis problemą ir pateikė įvairių pasiūlymų.
2014 metais Vatikane buvo surengta tarpreliginė konferencija, kurioje dalyvavo daug svarbių religinių lyderių ir kuri buvo skirta prekybos žmonėmis problemai ir tam, ką gali padaryti religijos, bendradarbiaudamos tarpusavyje, kad šio blogio būtų mažiau.
2015 metų vasarą Vatikane kalbėti apie tą pačią temą susirinko daug didžiulių miestų merų, mat milijoniniai miestai dažnai yra palanki terpė, kur vyksta prekyba žmonėmis: šalia visų, bet dažnai niekam nematant ar apsimetant, kad nemato. „Mortos grupės“ darbas yra svarbi šių platesnių pastangų kovoti prieš žmonių išnaudojimą dalis.
Vatikano radijas