retasPietų Korėja antradienį rengia retą susitikimą su aukšto rango diplomatais iš Japonijos ir Kinijos, paskelbė Užsienio reikalų ministerija.

Šios trišalės derybos laikomos bandymu išsklaidyti Pekino susirūpinimą dėl plečiamų Vašingtono ryšių su Tokiju ir Seulu saugumo srityje.

Augant branduolinį ginklą turinčios Šiaurės Korėjos grėsmei, Pietų Korėjos prezidentas Yoon Suk-yeolas (Jun Sukjolas) stengiasi gilinti ryšius su ilgamečiu sąjungininku Vašingtonu ir gerinti santykius su Japonija, taip pat artima JAV sąjungininke.

Sąjungininkės jau surengė bendras karines pratybas, papiktinusias Šiaurės Korėją.

Rugpjūtį, po istorinio susitikimo Kemp Deivide Jungtinėse Valstijose, jos sakė pradedančios naują trišalio bendradarbiavimo saugumo srityje skyrių.

Antradienio susitikime bus aiškinamasi, kaip galėtų bendradarbiauti Seulas, Tokijas ir Pekinas, ar būtų galima atnaujinti lyderių susitikimus, nurodė Užsienio reikalų ministerija.

Praėjusį kartą toks susitikimas įvyko 2019 metais.

Pekinas, didžiausias Seulo prekybos partneris, taip pat yra svarbiausias Šiaurės Korėjos sąjungininkas ir ekonominės paramos teikėjas.

Neseniai Kinija nusiuntė aukšto rango pareigūnų dalyvauti Pchenjano kariniuose paraduose.

BNS nuotrauka

Informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode