Siekdama skaidrumo, Susisiekimo ministerija keičia privalomosios transporto priemonių techninės apžiūros tvarką

skaidruSusisiekimo ministras Marius Skuodis pasirašė įsakymą, pagal kurį bus atnaujinamas ir keičiamas Privalomosios transporto priemonių techninės apžiūros atlikimo tvarkos aprašas. Ši tvarka keičiama siekiant didesnio skaidrumo, aiškumo, skaitmenizacijos plėtros.

„Techninė apžiūra dėl skaidrumo tiek mums, tiek paslaugos gavėjams iki šiol kelia daug klausimų, todėl įvertinę įvairius pasiūlymus ją tobuliname, kad  liktų kuo mažiau galimybių korupcijai ir kartu tvarka būtų aiškesnė ir paprastesnė. Šis procesas turi vykti sklandžiai ir efektyviai – reikia atsisakyti atgyvenusių praktikų ir vengti laiką eikvojančios nereikalingos biurokratijos“, – sako susisiekimo viceministras Julius Skačkauskas.

Keičiant apžiūros tvarką, siūlomi keli esminiai pakeitimai. Vienas jų – korupcijos prevencijos priemonių paketas. Jame nustatyta, kad, privalomajai techninei apžiūrai pateiktoje transporto priemonėje negali būti palikta pinigų ar kitų daiktų, kurie nėra susiję su transporto priemonės naudojimu ir gali būti suprantami kaip bandymas papirkti techninės apžiūros kontrolierių. Susisiekimo ministro pasirašytas įsakymas įpareigoja kontrolierių įspėti transporto priemonės savininką apie tokius paliktus daiktus, o pastebėjus juos arba savininkui atsisakius patraukti pašalinius daiktus – nutraukti techninę apžiūrą ir apie tai pranešti techninės apžiūros įmonės vadovui.

Be to, siūloma kuo praktiškiau išnaudoti skaitmeninimo galimybes, kad būtų galima atsisakyti reikalavimo pateikti vairuotojo pažymėjimą ar transporto priemonės registracijos dokumentą, jeigu asmuo pateikia savo galiojantį asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, o transporto priemonė yra registruota Lietuvoje.

Taip pat techninės apžiūros aprašas papildytas naujomis nuostatomis atsižvelgiant į Europos Komisijos priimtą reglamentą, pagal kurį techninės apžiūros įmonės nuo 2023 m. gegužės 20 d. turės privalomai rinkti naujų lengvųjų automobilių ir lengvųjų komercinių transporto priemonių degalų ir energijos sąnaudų duomenis. Kaip numato reglamentas, savininkui būtų paliekama teisė atsisakyti tokių duomenų teikimo, jeigu jis to nenori – apie tai jis turėtų raštu iš anksto, prieš atliekant techninę apžiūrą, informuoti techninės apžiūros įmonę.

Įsakymo nuostatos, kurios susijusios su korupcijos prevencija ir skaitmeninimo plėtra, įsigaliotų jau nuo šių metų birželio 1 d. Kitos nuostatos, kurios reikalauja tinkamo papildomo pasiruošimo, įsigalios vėliau.

Susisiekimo ministerijos nuotrauka

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode